„Okna bez kompromisu...“

Turnikety

Turnikety jsou speciální dveřní soupravy umožňující průchod osob, aniž by došlo k přímému styku vnějšího a vnitřního klimatického prostředí. Všechny typy turniketů jsou kruhového půdorysu. Liší se navzájem počtem dveřních křídel, tvarem střední osy, elektronickým vybavením a velikostí. Je sestaven z hliníkových profilů a obvodový plášť může být prosklený nebo plný. Vnitřní tři nebo čtyři prosklená dveřní křídla mohou být pevná nebo sklopná (panikové kování). Kartáče po obvodu dveřních křídel vytvářejí účinné protiprůvanové těsnění. Povrchová úprava práškovou barvou dle odstínu RAL nebo přírodní elox AS1. Turniket je možné montovat na rovnou hotovou podlahu (dlažbu) s pevností min. 15 MPa.

U automatických a poloautomatických turniketů je v základní ceně osvětlení 4 ks halogenových bodových reflektorů (á 20W).

Přívodní napájení turniketu je 230VAC - 50/60Hz - 350W přes samostatný jistič 16A.

Výhody turniketů TRIDO

Bezpečnostní sklápění křídel
Pokud je turniket vybaven bezpečnostním sklápěním křídel, pak se při nárazu na překážku (podrážka boty) křídlo vychýlí ze své polohy (uhne před překážkou). Pokud nedojde k vychýlení většímu než 45°, vrátí se po odstranění překážky křídlo samo (bez zásahu obsluhy) do výchozí polohy.

Reverzace turniketu
Při aktivaci bezpečnostní lišty na náběžné hraně pláště turniketu (např. při zachycení neseného zavazadla) se turniket nejen okamžitě zastaví, ale i reverzuje o cca 15° zpět, což uvolní zavazadlo i bezpečnostní lištu. Po stanovené prodlevě (5 s) se turniket opět roztočí. Tato úprava vede k vyšší bezpečnosti a plynulosti provozu.

Ovládací panel
Provozní režimy automatického turniketu jsou nastavovány ovládacím panelem.